The Vampire Diaries Fan Club - Vampir Günlükleri TR
http://vampirediariesfan.10tl.net

Artık buradayız hepiizi bekliyoruuuz (:
http://vampirediariesfan.10tl.net

Artık buradayız hepiizi bekliyoruuuz (:
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Vampire Diaries Fan Club'a Hoşgeldiniz (:

AnasayfaPortalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Öfke ~ Kitap Özeti

YazarMesaj
Immortal Angel
Admin
Immortal Angel

VD Rep Puanı : 0
Ruh Hali : Stresli

Öfke ~ Kitap Özeti Empty
MesajKonu: Öfke ~ Kitap Özeti   Öfke ~ Kitap Özeti Icon_minitime1Paz Tem. 04, 2010 7:27 pm

3. Kitap Özeti

2. kitabin sonunda Elena uyanmis ve sevdigim adamin bana ihtiyaci var diyerek ormana kosmustu. 3. kitap Elena'nin ormandaki acikliga ulasmasi ile basliyor. Kendinde bir takim farkliliklar hissediyor. Duyulari gelismis durumda, gözleri karanlikta hic zorluk cekmiyor vs. Onun haricinde birseyi unutmus durumda ama neyi oldugunu bir turlu bilemiyor. Evet sevdigi insanin ona ihtiyaci var. Bundan emin. Ormanda Stefan ve Damon'in kavga ettiklerini goruyor. Önce biraz onlari izliyor, sonra sevdigi insana yardim etmek icin kavgaya dahil oluyor ve ediyor da. Stefan'in boynuna yapisiyor ama yarali olmasina ragmen Elena'dan daha guclu ve Elena'yi ustunden atiyor. O da ne? Ustune atladigi Stefan’mis  Stefan Elena'nin olmedigini gorunce sok oluyor. Kendisini tanitmaya calisiyor ama Elena icin Damon'dan onemli birsey yok. Sevdigim adami inciten kisi yasayamaz modunda saldirmaya hazir bir vaziyette bekliyor ve Damon'dan gelen "bitir isini' talimati ile Stefan'in bogazina atliyor ve isiriyor. Basliyor kanini emmeye. Stefan da hic direnmiyor. En sonunda Damon insafa gelip "bu kadar yeter birak onu" diyor ve Elena isteksizce de olsa Stefan'i birakiyor. Damon basliyor soru sormaya. Nerede oldugunu biliyor musun? Kim oldugunu biliyor musun? Sonra Stefan’i gosterip “bu kim diyor?” O da “Stefan, senin kardesin diyor” Peki ben kimim diyor. Elena da tabiki biliyorum. Sen Damon’sun benim sevdigim kisi…
Sonra sorular devam ediyor. Elena’ya olaylari anlattiriyorlar. Stefan cok uzgun tabi. Elena’nin vampir olması için kendi kanini icmedigini bildiginden Damon’in da kanini ictigini anliyor ve Elena’nin vampir olusundan dolayi Damon’i sucluyor. Neyse tartismalari devam ediyor. Sonucta yeni vampir olan Elena’nin bir an once kana ihtiyaci var yoksa olecek. Hem de hayvan kani falan olmuyor, mutlaka insan kani olacak. Damon birilerini oldurmekten bahsederken Stefan istekli bir verici bulmaktan yana. Bu durum bizi Matt’e goturuyor (Matt onceden Elena’nin sevgilisi. Gayet insani ve hala Elena’yi seviyor.) Stefan Matt’in yanina gidip bir sekilde durumu anlatiyor. Matt Elena’ya yardim etmeyi kabul ediyor. Matt’in kanindan beslenen Elana’yi Damon alip dinlenmesi icin mezarliga goturuyor. Ama eve gitmeliyim dusuncesi ile Elena evin yolunu tutuyor. Tabi artik vampir oldugundan eve davet edilmedigi icin giremiyor ve disaridan izlemeye basliyor. Teyzesi ve mustakbel enistesi cok uzgunler. Ceset bulunmadigindan aramalar devam ediyor. Bir ara teyzesi Elena’yi gorur gibi oluyor ve Damon yaninda bitiyor. Neden beni dinleyip mezarlikta kalmadin diye kiziyor. Elena ise gunlugunu almalaya geldigini soyleyince Damon cebinden eski gunlugunu cikarip Elena’ya veriyor. Eski gunlugunu alan Elena, Damon’in pesinden yeni gelen tarih hocasi Alaric’in evine gidiyor. Onun cati katindan uykuya daliyor. Uyandiginda 4 gun gecmis. Asagidan Alaric’in birileri ile kendisi hakkinda konustugunu duyuyor. Konusmalardan onu yakalamak istediklerini fark ediyor. Odaya donup gunlugunu okumaya basliyor ve nihayet okudukca herseyi hatirlamaya basliyor. Esasinda Stefan’i sevdigini onunla olanlari hatirliyor ve birkac gece once onun boynuna atlayisindan dolayi buyuk utanc duyuyor. Gidip Stefan’ı bulmak istiyor. Yollar bombos. Kimse yok. Merak ediyor. Alaric ile konusanlardan birinin kiliseden bahsettigini hatirliyor ve kiliseye gidiyor. Uzaktan kiliseyi izlemeye basliyor. Tanidigi herkes kilisede. Elena’nin cenaze toreni gerceklestiriliyor. Sirayla tanidigi herkes cikip konusma yapiyor. Meredith kalkiyor ve birseyler anlatiyor. Sadece Elena’nin bilebilecegi birseyi yanlis anlatiyor. Elena Meredith’in kendisi hakkindaki gercegi bildigini dusunmeye basliyor. Ardindan Bonnie cikiyor. Konusurken birden yine medyumlugu tutuyor ve yine icine bir baskasi girmis gibi konusmaya basliyor. “Kimse gorundugu gibi degildir. Bunu unutmayin” diyor ve insanlarin garip bakislari arasinda kursuden indiriliyor.
Bu sirada Elena’nin yanina Stefan geliyor. Bunlar aralarinda konusmaya basliyorlar. Elena ozur diliyor falan. Bu arada Damon da geliyor. Elena’nin hatirladigini ve ikisinin baristigini gorup uzuluyor. Bu arada kilisenin disinda bir hareketlilik var. Kasabadaki irili ufakli tum kopekler kilisenin otoparkina toplanmis durumdalar. Ne havliyorlar, ne kuyruk salliyorlar sadece bekliyorlar. Birisi kendi kopeginin yanina gitmeye basliyor. Ona sesleniyor falan ama hic kopekte hareket yok. Tam yanina geldiginde tum kopekler adama saldiriyor. Stefan ve Elena’nin zorlamasi ile Damon yardima kosuyorlar ve Stefan sayesinde adam olumden donuyor. Elena kendi olumu sirasinda hissettigi buyuk guc, kopeklerin boyle dusmanca tavirlari, son birkac ayda yasananlari birden dusununce Damon’in belkide sanildigi kadar suclu olmadigina kanaat getiriyor ve Damon’a Stefan’I kuyuya atanin kendisi olup olmadigini soruyor. Damon’in hicbirseyden haberi yok. Kuyu mu ne kuyusu? Oluyor. Once Stefan inanmiyor ama Elena Damon’a bir sekilde guveniyor. Damon’in yalandan nefret ettigini bilen Stefan da sonradan inaniyor. Damon olmadigi ortaya cikinca cok buyuk bir gucun kasabada oldugu ve birseylerin pesinde oldugu konusunda fikir birligine variyorlar. Elena 3’unun birlikte hareket etmesi durumunda onunla basa cikabileceklerini iddaa ediyor. Ancak birbirinden nefret eden iki kardesi bir arada tutmak isteyen eski sevgili Katherine’nin durumu ortadaydi. Bu Elena icin de kolay olmuyor ama bir sekilde sevdigi insanin Stefan oldugunu, bu birlikteligin sadece bu isin cozumune yonelik oldugunu ve sonsuza kadar uclu takilmak istemedigini belirtiyor ve ikisini de bir sekilde ikna ediyor. Sonra Meredith ile konusmak icin onun evine gidiyor. Meredtih sadece bazi seyleri tahmin etmis ama emin olamamis. Eger bir sekilde Elena’ya mesaj gonderirse onun bunu anlayip gelecegini biliyormus. Konusurlarken Bonnie geliyor. Elena olan biten herseyi Stefan’i ve Damon’i anlatiyor. Ayrica karsi karsiya olduklari gucten bahsediyor. Her ikisi de Elena’ya yardim edecekler. Kizlar ogretmen Alaric ve Stefan’in ev sahibini takip edecekler, Elena teyzesinin nisanlisini, Stefan ve Damon diger herkesi. O gece Elena tekrar besleniyor. Bu kez avlanmaya gidiyorlar ve bir geyik yakaliyor. Ertesi gun herkes takipte ama kimse birsey bulamiyor. Aksam Elena Robert’ı (teyzesinin nisanlisi) takip etmek icin eve gidiyor. Robert tam evden cikiyor. Ama onu takip etmek yerine eve bakmak icin bir istek duyuyor. Kardesinin odasina baktiginda onun uyudugunu ve kedisinin de yatakga ciktigini goruyor. Bu iyi diye dusunurken kedi birden kabarmaya basliyor. Saldiri pozisyonunu aliyor. Elena cama vurup kardesini uyandiriyor. Kardesinin cami acmasi ile birlikte kedi disari firliyor. Kardesini sakinlestirdikten sonra Stefan ile bulusuyor. Alaric tekrar bir parti verecek. Partiye kizlar gidecekler. Ama Elena onlari yanliz birakmak istemiyor. Onlarda gidip tavanarasinda saklanacaklar ve bir sorun cikarsa yardim edecekler. Bu arada Caroline gunduz Stefan ile konusmak istemis. siz gidin ben Caroline ile konusup gelecegim diyor. Tavanarasinda saklanirlarken once Bonnie geliyor. Ardindan Meredith ve Alaric. Meger Meredith Alaric ile konusmus ve biraz olaylari anlatmis. Ama Stefan’in Caroline ile oldugunu ogrenince onlari durdurmamiz lazim oluyor. Ve durduruyorlar da.
Meger Alaric tarih ogretmeni degil, arastirmaci psikolog gibi birseymis. Esas olayi dogaustu gucleri arastirmakmis. Caroline, Tlyer ve diger saldiriya ugrayanlari hipnotize ediyormus. Onlara yasadiklarini hatirlatmaya calisiyormus ve Caroline bir seansta o aksam onlara saldiranin Stefan oldugunu soylemis. Bunu Caroline, Tyler ve digerlerinin babasi ogrenmis ve Stefan’i itiraf ettirtecekler ve oldureceklermis. Meredith Alaric’i cocuklugundan hatirlamis. Meredith’in dedesi bir vampir tarafindan saldiriya ugramis. Kimse buna inanmiyormus ve onu akil hastanesine kapatmislarmis. Olayi arastirmaya Alaric gelmismis. Olay ortaya cikinca Alaric de bu guc konusunda bunlara yardim etmeye karar veriyor. Aralik ayinin 13’u cumaya geliyor ve o gunde bir kis partisi duzenlenecek. Elena, Damon ve Stefan o gun birsey olacagina eminler ve Alaric partiyi iptal ettirmeye calisiyor ama okul muduru insanlari bosu bosuna panik yapmayalim diyerek buna yanasmiyor. Bu arada Elena ilk gece Matt’in kani ile beslendigini hatirliyor. Stefan birkac kez onunla konusmaya calisti ama Matt onu dinlemedi ve Elena’nin oldugunu soyleyerek ondan uzaklasmisti. Elena onunla konusmak icin danstan bir gece once onun evine gidiyor. Amac hem onunla konusmak ve ozur dilemek hem de ertesi gunku dansa gitmesine engel olmak.
Matt Elena’yi dinliyor. Herseyi istekli olarak yaptigini soyluyor. Onlara o da yardim edecegini soyluyor. Hatta Elena biraz susuzluktan kendinden gecince yine onu besliyor ve dans gecesi hepsi tarih labaratuarinda bulusuyorlar. Gucu nasil ve nerde bulacaklari konusunda hic fikirleri olmadigindan yine Bonnie’nin mistik gucune basvuruyorlar. Bonnie yine kendinden geciyor ve “gelin ve gorun” diyerek yurumeye basliyor. Herkes onu takip etmeye basliyor. Bonnie bunlari mezarlik yakinindaki bir kiliseye goturuyor. Bu kilisede bu kasabanin kurucusu ve onun karisinin bir heykeli var. Daha onceden Elena, Tyler, Vikkie bu kilisedeyken saldiriya ugramislardi. Neyse heykelin oradan gizli bir kapi ve anit mezar buluyorlar. Mezardan Honoria Fell (kurucunun karisi) sesi gelmeye basliyor. O da eskiden Bonnie gibi bir medyummus ve ona bu yetenegini istemiyorsa geri alabilecegini soyluyor. Her ne kadar yetenegini lanet olarak gorse de Bonnie bununla basa cikabilirm diyor ve yetenegini vermiyor. Sira Elena’ya gelince “seni uzun zamandir bekliyorum. Cok az zamanimiz kaldi ve tehlike cok buyuk. Burasi savas alaniniz. Seni daha once de uyarmaya calistim. O burda mezarlikta saklaniyor. Seni bekliyor, seni izliyor. Sana birkac kez gorunmus olmali. Beyaz bir baykus formunda” diyor. Elena baykusu cok net hatirliyor. Sonra Honoria Fell Stefan’a donuyor. “ sana gelince Stefan o guc seni cok daha uzun suredir izliyor. Senden Elena’dan nefret etmeye basladigindan daha once nefret etmeye basladi. Seninle kedinin fare ile oynadigi gibi oynuyor. Senin sevdigin herkesten nefret ediyor. Hastalikli bir ask bu” diyor Bu arada hayvanlari kontrol ettigini ve tum hayvanlarin kasabaya saldirmak icin gittiklerini soyluyor. Bunun uzerine Elena, Stefan ve Damon haric digerleri dansa gidiyorlar. Bu arada Damon kayiplara karisiyor. Onlar kadinla konusurken bu yok olmus. Kadin tekrar Elena’ya donuyor ve “eger kullanmayi becerebilirsen icinde o cesaret var. Guclu ol. Bu sizin icin yapabilecegim tek seydi” diyor ve gidiyor. Digerleri ayrilinca Elena ve Stefan bakakaliyorlar. O sirada guc tekrar etraflarinda toplanmaya basliyor ve bir hirlama duyuluyor. Siyah bir kurt karanliktan cikiyor ve karsidaki delhizden gelen beyaz kaplanin uzerine atliyor. Kurt ciddi sekilde yaralaniyor ama dovuse devam ediyor. Kavgaya Stefan da dahil olunca Elena da atliyor. Bilinci yari kapali sekilde yerde yatarken Elena kafasinda herseyi birlestirmeye basliyor. Beyaz baykus... kaplan... kedinin fareyle oynadigi gibi seninle oynuyor... kedi... kardesinin yavru kedisi... zehirli ask... Katherine...
Olayi cozup “ merhaba Katherine” diye gozunu acinca Katherine “sandigim kadar aptal degilmissin” diyor. Nedenini anlamaya calisan Elena ile Katherine konusmaya basliyorlar. Katherine arada Damon’in boynunu isirmaya devam ediyor. Siyah kurt Damon’mis. Aradan biraz daha zaman geciyor. Ucu de uyaniyorlar ve Katherine anlatmaya basliyor. İkisini de cok sevdiginden ikisi arasinda secim yapamamis ve dusunmus ki o giderse iki kardes birbirlerine sarilirlar ve bu da zamanla ortaya cikar. Kendisine gunese cikmasini saglayacak tilsimi kolye olarak yaptirmis ve yuzuk ile birlikte bir elbisesini gunese cikmis gibi yakmis. Ama ikisi Kateherine’nin bunlara yazdigi nota ragmen (ikiniz birbirinize iyi bakin demismis) birbirini oldurup iyice dusman kesilince cok sinirlenmis. Kendisini vampir yapanin yanina gitmis. Onunla kalmis. Gaddar olmayi ve savasmayi ogrenmis. İyice guclenip onu da oldurmus. Hep insan kani ve vampir kaniyla beslendiginden cok guclu olmus. Stefan bunun yuzugunu Elena’ya verince cildirmis. Artik Stefan’la oynamak degil onu oldurmek istemis. O gece onu kuyuya atan Damon degil Katherine’mis. Bu arada Bonnie’nin kopegini olduren, Vikkie’ye saldiran ve onu etkisi altina alip yafayi yedirten de buymus. Ucunun de yuzuklerini cikarmis. Onlari da burada oldurecek. Bunlar ortaya cikinca Stefan feci oluyor. “Ben senin yuzunden kardesimi oldurdum. Yillarca ondan nefret ettim. Madem esas nefret ettigin oldurmek istedigin benim onlari birak” diyor Zaten bu sirada Katherine de “ben zaten Damon senden o kadar nefret etmiyorum. Sen de biraz benim gibisin. Bunlari oldurelim ve sonsuza kadar ikimiz birlikte olalim” diyor. Damon gulumsuyor. Katherine buna iyica yanastiginda “cehenneme git” diyerek bir kez daha saldiriyor. Ama tabi cok gucsuz ve yarali oldugundan hic faydasi olmuyor.
Aradan zaman geciyor. Bunlar yine yari baygin yatiryorlar. Elena yavas yavas gunesin dogdugunu goruyor. Katherine odaya girince bu sefer Stefan’in boynunu isiriyor. Elena Katherine’nin uzerine atliyor. Mucadele ediyorlar ve Elena onu gun isiginin geldigi yere devirmeyi basariyor. Bu arada gunes Elena’nin cok canini yakiyor. Ama son bir gayretle boynundan kolyesini kopariyor.
Yasli vampirler gun isigi ile kule donusuyorlar, daha genc vampirlerin ise vucunda yariklar aciliyor ve kanamaya basliyor. Katherine kule donusurken Elena kaniyor. Elena’yi gunesten kurtaran Stefan oluyor. Onu kucagina aliyor. Kasabadaki guc kayboluyor. Hayvanlar kasabadakileri rahat birakiyor. “olaylar boyle olsun istemezdim. Seni seviyorum Stefan... kasabadakiler artik iyiler. sevdiklerime onlari cok sevdigimi soyle. Merak etme korkmuyorum. Belki birazcik... birbirinize iyi bakin. Soz verin bana” diyor Elena. Onlar da soz veriyorlar ve Elena artik gitme zamani diyerek oluyor. Pesinden gunese cikmaya yeltenen Stefan’i Damon durduruyor. Stefan’in yuzugunu parmagina takip Elena’ya verdigi Katherine’nin yuzugunu verdikten sonra “simdi istedigin yere gideebilirsin” diyip arkasini donuyor. Stefan da hadi sana dinlenebilecegin bir yer bululim diyerek elini Damon’in omzuna atiyor.
Sonra Bonnie’nin Elena’nin gunlugune yazdiklari ile kitap son buluyor. Damon gitmis. Stefan gunlugu Bonnie’ye vermis. Bonnie de son sayfalari yazip bunu kutuphaneye teslim edecek. Boylece herkes Elena’nin hikayesini okuyabilecek ve unutmayacak. Stefan da gitmeye hazirlaniyor. Meredith ve Alaric arasinda birseyler basliyormus. Tum kasaba normale donmus. Elena’nin teyzesi Robert ile evlenmis. Kardesi Margaret zor da olsa Elena’nin yoklugunu kabullenmis. Bonnie de Matt ile acaba aramizda birseyler olabilir mi modunda
http://www.avrillavigne-fan.yetkinforum.net

Öfke ~ Kitap Özeti
1 sayfadaki 1 sayfası